Mycie elewacji

Czysta elewacja to wizytówka naszego budynku. Najczęściej zabrudzona jest od strony północnej, zachodniej ze względu na małą ilość słońca. Wybór wykonawcy do mycia elewacji jest dziś ważny patrząc na dzisiejsze ceny nikt nie chciałby aby jego elewacja która ma duża wartość po myciu była popękana od ciśnienia lub żeby zielone algi wróciły po roku.
Długoletnie doświadczenie pozwoliło nam opracować metodę mycia elewacji SoftWash, która opiera się na niskim ciśnieniu i aplikacji silnych i kosztownych środków chemicznych wysokiej jakości, dzięki którym nie musimy podnosić ciśnienia a elewacja
będzie czystsza niż przy metodzie tradycyjnej a algi i glony nie wyjdą po roku jak często bywa jeśli nie zdezynfekujemy prawidłowym środkiem niedostępnym w marketach.
Zapraszamy do wspólpracy.

1. Na czym polega mycie elewacji?

Mycie elewacji metodą tradycyjną to usuwanie zabrudzeń regulowanym ciśnieniem wody z dodatkiem odpowiednich płynów czyszczących. Mycie elewacji usuwa zabrudzenia, które nie są związane z powierzchnią elewacji czyli kurz, piasek, lekki smog, początki zielonych wykwitów czyli algi glony dopiero powstające.

Czyszczenie elewacji to proces podobny tylko tutaj używane jest często zmienne i  wyższe ciśnienie, mocniejsza chemia czyszcząca, odtłuszczająca, dezynfekująca wstępnie. Zabrudzenia stałe przy myciu elewacji to algi, mchy, porosty, grzyby, odchody ptaków, zabrudzenia kominowe, sadze. Jeśli zabrudzenia przeszły w plamy to trzeba zastosować czyszczenie punktowe ręczne.

Mycie elewacji softwash – niskociśnieniowe mycie dezynfekujące jest opisane w 2 punkcie poniżej.

Dezynfekcja elewacji – po myciu dachu zalecamy dezynfekcje środkiem biobójczym zabezpieczającym jeśli występują algi, mchy, grzyby w celu pełnego unieszkodliwienia mikrooganizmów przed ponownym rozrostem. Regularne mycie elewacji lub przeprowadzanie dezynfekcji zapobiega uszkodzeniu powierzchni elewacji poprzez wilgoć i zbierające się algi, które powodują uszkodzenia powierzchni elewacji, przebarwienia czy też spękania. Wielu producentów tynków zaleca mycie elewacji co 5 lat lub wcześniej jak pojawiają się zabrudzenia.

mycie elewacji i dezynfekcja

mycie elewacji i dezynfekcja

mycie elewacji soft wash

mycie elewacji soft wash

2. Mycie elewacji softwash

Mycie elewacji softwash to bezpieczne mycie elewacji zabrudzonej algami, glonami. Stosowane jest tutaj niskie ciśnienie a największą role odgrywa silny środek chemiczny. Jest to kosztowny niemiecki środek biobójczy – dezynfekująco-zabezpieczający o ocenie 10/10. Dezynfekuje nie tylko powierzchownie, ale też dogłębinie. Potrafi on wybawić plamy barwnika alg, które przy klasycznym myciu nie schodzą zwykłą ogólno dostępną chemią a nawet gorącą wodą co można zaobserwować pod mikroskopem, że zarodniki mikroorganizmów wchodzą w strukturę barwnika tynku jeśli zwlekaliśmy z myciem elewacji.
Chemia biobójcza używana do myciu elewacji metodą softwash od razu zabezpiecza i dezynfekuje elewację,  dzięki czemu mamy spokój na dłuższy czas niż przy metodzie tradycyjnej bez dezynfekcji lub przy dezynfekcji środkami marketowymi, których działanie i siłę określamy słabo na maksymalnie 3/10 i praktycznie ona nic nie daje w dłuższej mierze co moglibyśmy udowodnić.
dezynfekcja elewacji soft wash

dezynfekcja elewacji soft wash

3. Dezynfekcja elewacji po myciu

Po myciu lub czyszczeniu elewacji metodą klasyczną W naszej ocenie dezynfekcja jest obowiązkowa jeśli nie chcemy żeby zaraz po roku wróciły mikroorganizmy typu algi, glony których tak naprawdę często po klasycznym myciu elewacji nie widać gołym okiem ale pod mikroskopem zobaczymy, że są one w strukturze tynku jako barwnik jeśli za długo zwlekaliśmy z myciem.
Dezynfekcja elewacji przeprowadzana jest kosztownym, niemieckim środkiem chemicznym, silnym lecz bezpiecznym dla elewacji, który daje nam 100% efektu w porównaniu do tych marketowych, które testowaliśmy obok siebie to klasyczne marketowe środki dezynfekujące nie nadają się do niczego a przetestowaliśmy ich sporo w długim okresie czasu.
mycie elewacji soft wash dezynfekcja

uzyskanie efektu 3 to dezynfekcja po myciu klasycznym lub bezpieczne mycie elewacji softwash

4. Glony i algi na elewacji – przyczyna

Sprzyjające warunki do rozwoju glonów, alg i skażenia mikrobiologicznego:
– brak słońca i jego promieniowania UV od strony północnej i częściowo zachodniej
– zbyt szczelna izolacja termiczna i wysoka kondensacja wody na elewacji
– duża wilgotność powietrza drzewka, oczka wodne, rzeki w pobliżu
– kwaśne środowisko: smog, fabryki w pobliżu, chemtrails

Problem zaczyna się gdy te mikrooganizmy na elewacji znajdą sobie najsłabsze miejsca na elewacji dosłownie jak rak w organizmie
i zaczynają robić szkody w postaci namnażania się i wnikania w głąb w strukturę tynku wraz z kroplami wody szczególnie przy mrozie powoduje to spękania tynku. Glony na elewacji są nośnikiem wilgoci, tynk nie ma czasu i możliwości w pełni wyschnąć.Silny środek dezynfekujący niemieckiej produkcji unicestwia je w kilka minut i przywraca pierwotny kolor elewacji bez przebarwień alg dzięki temu możemy wykonać usługę szybko w porównaniu do tych marketowych produktów niskiej jakości musielibyśmy czekać kilka dni na stosowną reakcje.

czyszczenie elewacji

czyszczenie elewacji

mycie elewacji bloku

mycie elewacji bloku

5. Mycie elewacji tynku cienkowarstwowego

Mycie elewacji z tynku cienkowarstwowego zalecamy myć bezpieczną metodą softwash czyli silny środek rozpuszczający zabrudzenia i niskie ciśnienie regulowane. Ten rodzaj tynku jest szczególnie delikatny więc wymaga specjalnego podejścia, klasyczne nieumiejętne mycie może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Najczęstsze zabrudzenia tego tynku to zabrudzenia algami, glonami poprzez skażenie mikrobiologiczne na skutek wysokiej szczelności, dobrej izolacji termicznej, wysokiej wilgotności powietrza ( niedaleko drzewka, rzeka). Więcej o bezpiecznym myciu elewacji w spisie treści: Mycie elewacji soft wash

czyszczenie elewacji

czyszczenie elewacji

6. Mycie tynku cementowo – wapiennego

Mycie tynku cementowo wapiennego jest najprostsze i najtańsze ze względu na wysoką wytrzymałość i wysoką odporność na skażenie mikrobiologiczne algami, glonami, dzięki dużej przepuszczalności powietrza.
Jeśli nie ma skażenia mikrobiologicznego algami, glonami możemy myć elewację klasyczną metodą na zwiększonym ciśnieniu wraz z płynem podstawowym.
mycie tynku

mycie tynku

7. Mycie elewacji drewnianej

Mycie elewacji drewnianej, mycie tarasów drewnianych czy też płotów wykonujemy 1-2 razy w roku. Lakiery do drewna nie są tak odporne jak farby elewacyjne i jakiekolwiek zabrudzenia powodują wnikanie w lakier i jego degradację. Metodę mycia opieramy na ocenie zabrudzenia, jeśli to algi i glony to zalecamy niskociśnieniowe z płynem dezynfekującym a jeśli zabrudzenia w postaci kurzu i tym podobne to metoda klasyczna na regulowanym ciśnieniu z podstawowym płynem zda egzamin. Jeśli chcemy pomalować drewno i zedrzeć zabrudzenia praktycznie do gołej deski to zalecamy czyszczenie wysokim ciśnieniem.

drewno ściana

8. Mycie elewacji blaszanej

Mycie elewacji z blachy wymaga doświadczenia ponieważ spowodowanie zarysowania na powierzchni niesie za sobą konsekwencje w postaci korozji. Bezpieczna metoda mycia jest ustalana na oględzinach. Najczęściej praktykowana metoda to mycie ciśnieniowe z odtłuszczającą aktywną pianą APC lub przy trwale związanych zabrudzeniach wybieramy metodę czyszczenia szczotkami z miękkim włosiem, płynem APC a także regulowanym ciśnieniem wody. Wielu wykonawców używa zbyt dużego ciśnienia i silnej chemii do czyszczenia tirów, która przepala lakier i może powodować korozję. Nasza chemia jest bezpieczna i nadaje lekki połysk po myciu. Zdarzają się też silne zabrudzenia jak np. tlenkami żelaza wtedy za zgodą inwestora do czyszczenia musimy użyć silnej i toksycznej chemii, żeby efekt był zadawalający.
Jeśli kolor elewacji blaszanej już wyblakł przez UV i nie odpowiada albo korozja już atakuje możemy zaproponować malowanie.

mycie elewacji blaszanej

mycie elewacji blaszanej

mycie elewacji przemysł

mycie elewacji przemysł

9. Mycie sidingu

Mycie elewacji z sidingu opiera się na czyszczeniu. Mycie wysokociśnieniowe mogłoby uszkodzić siding lub jego zatrzaski. Czyszczenie sidingu odbywa się poprzez aplikację aktywnej piany, która reaguje z zabrudzeniem a po reakcji chemicznej przechodzimy do szczotkowania i spłukiwania. Miękkie włosie szczotek wchodzi w powierzchnię i łączenia paneli dzięki czemu dokładnie cała powierzchnia jest wyczyszczona a płyn którzy używaliśmy do reakcji z zabrudzeniem pozostawia lekki połysk. Jeśli na sidingu występowały algi, glony na koniec jest możliwość dezynfekcji, która zabezpieczy powierzchnie przed ponownym porostem.

mycie sidingu

mycie sidingu

10. Czyszczenie cegły – czyszczenie klinkieru – mycie kamienia

Elewacja zewnętrzna z cegły, klinkieru albo ogrodzenie z kamienia dodaje uroku jeśli są czyste.
Ściany z cegły z upływem lat przybierają zabrudzenia w postaci alg, glonów, smogu, sadzy. Czyszczenie cegły z tych zabrudzeń przebiega w kilku etapach.

Pierwszy etap: dezynfekcja ściany z cegły silnym niemieckim środkiem biobójczym, który skutecznie usuwa wszelkie mikroorganizmy jak glony i algi, bakterie. Po zareagowaniu spłukujemy i wstępnie widzimy, że cegła jest czystsza.

Drugi etap: czyszczenie cegły włoską myjką spalinową o wysokiej wydajności ciśnieniu wody, polega na aplikacji płynu silnie reagującego z zabrudzeniami jak smog, sadze i po reakcji – mycie jej pod dużym ciśnieniem

Trzeci etap: dla zainteresowanych to hydrofobowa impregnacja cegły, która zabezpieczy efekt czyszczenia cegły

mycie cegły

mycie cegły

8. Często zadawane pytania

Jak często przeprowadzać mycie elewacji?

Mycie elewacji należy przeprowadzać maksymalnie co 5 lat. Niektózy wykonują co 2 lata w zależności od otoczenia. Niemycie to droga do uszkodzeń powierzchni elewacji przez algi, mchy, które magazynują wilgoć i cały czas rozrastają się powodując uszodzenia takie jak korozje, spękania w których magazynuje się woda a jeszcze jak nadejdzie mróz w zimę to potęguje uszkodzenia.

Czy długo muszę czekać na wykonanie usługi?

Na wykonanie usługi mycia elewacji nie trzeba długo czekać w porównaniu z malowaniem dachu, najlepiej zapisz się 2-4 tygodnie wcześniej i to wystarczy a jeśli masz pilne zlecenie poinformuj nas o tym.

Czy mogę samemu umyć elewację?

Wielu ludzi decyduje się na mycie samemu nie mając pojęcia jakiego płynu i jego stężenia użyć przez co często zostają przebarwienia i jakie ciśnienie zastosować by nie uszkodzić elewacji, a także jaką dysze wybrać do konkretnej elewacji. Większość niestety nie rozumie, że samo mycie alg nie rozwiązuje problemu ponieważ w dalszym ciągu elewacja jest skażona mikroorganizmami (widoczne jest to pod mikroskopem)  i potrzebna jest dezynfekcja fasady odpowiednim preparatem biobójczym by algi, glony znów nie wyszły za pół roku, rok.  Zaznaczamy, że środki chemiczne w marketach do glonów to nie są środki dezynfekujące.

Co muszę udostępnić do mycia elewacji?

Do mycia dachu potrzebujemy jedynie wodę najlepiej kran ogrodowy lub ze studni, która ma pompę. Nasz sprzęt jest na paliwo nie potrzenujemy prądu, chyba że do usługi takiej jak impregnacja lub malowanie dachu.
Jeśli ciśnienie w kranie jest za niskie poinformuj nas o tym, ponieważ może to spowodować zatarcie naszej pompy wody w maszynie i niewykonanie usługi.

Czy da się zrobić taniej?

Oczywiście, że się da. Jeżdżąc na na poprawki do mycia elewacji widzieliśmy naprawdę wiele. Nawet wiemy jak funkcjonują takie firmy.
Tania i słaba chemia, słaba myjka na prąd z marketu, niedokładnie umyta elewacja, zacieki na elewacji, uszkodzenia tynku, brudna elewacja juz po roku bo przy niskiej cenie dezynfekcja elewacji to nie dezynfekcja. Sam płyn porządnej firmy niemieckiej biobójczy, który dezynfekuje i zabezpiecza na lata to 600 zł 10 litrów a klasyczny z marketu który nic nie daje 100 zł. Pomyśl czy nie lepiej minimalnie dołożyć i mieć spokój na lata.

Lista obsługiwanych miast

Mycie elewacji Śląsk: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry, Będzin, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Zawiercie, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Myszków, Żywiec, Pszczyna, Lublinie, Łaziska Górne, Rydułtowy, Orzesze, Bieruń, Pyskowice, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Skoczów, Pszów, Kłobuck, Wisła, Blachownia, Koziegłowy, Żarki, Krzepice, Szczekociny, Koniecpol, Szczyrk

Mycie elewacji Małopolska: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebinia, Kęty, Wadowice, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Niepołomice, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Krynica-Zdrój, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Stary Sącz, Chełmek, Wolbrom, Mszana Dolna, Sułkowice, Tuchów, Dobczyce, Grybów Proszowice, Maków Podhalański, Piwniczna-Zdrój, Szczawnica, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska

Mycie elewacji Opolskie: Opole, Brzeg, Dobrodzień, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Gorzów Śląski, Grodków, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Namysłów, Niemodlin, Gogolin, Nysa, Olesno, Prudnik, Praszka, Strzelce Opolskie, Zdzieszowice

Mycie elewacji Łódzkie: Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Bełchatów, Skierniewice, Radomsko, Kutno, Sieradz, Zduńska Wola, Łowicz, Aleksandrów Łódzki, Wieluń, Opoczno, Konstantynów Łódzki, Ozorków, Łask, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Zelów, Tuszyn, Poddębice, Pajęczno, Sulejów, Działoszyn, Krośniewice, Drzewica, Rzgów, Złoczew, Stryków, Przedbórz

Mycie dachów Świętokrzyskie: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Sandomierz, Końskie, Busko-Zdrój, Jędrzejów, Staszów, Pińczów, Włoszczowa, Suchedniów, Połaniec, Opatów, Sędziszów, Stąporków, Kazimierza Wielka, Ożarów, Chęciny

Mycie elewacji Wielkopolska: Poznań, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Piła, Konin, Szamotuły, Czarnków, Kalisz, Kościan, Września, Krotoszyn, Gostyń, Nowy Tomyśl, Jarocin, Wągrowiec, Złotów, Pleszew, Śrem, Rawicz, Oborniki, Środa Wielkopolska, Słupca, Leszno, Wolsztyn, Kępno, Ostrzeszów, Grodzisk Wielkopolski, Chodzież, Międzychód

Mycie elewacji Dolnośląskie: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Głogów, Świdnica, Bolesławiec, Oleśnica, Oława, Dzierżoniów, Zgorzelec, Bielawa, Kłodzko, Świebodzice, Jawor, Polkowice, Nowa Ruda, Lubań, Kamienna Góra, Bogatynia, Strzegom, Jelcz-Laskowice, Złotoryja, Boguszów-Gorce, Ząbkowice Śląskie, Trzebnica, Chojnów, Brzeg Dolny, Strzelin, Wołów, Góra Milicz, Kowary, Syców, Bystrzyca, Kłodzka, Kudowa-Zdrój, Środa Śląska, Oborniki Śląskie, Lwówek Śląski, Siechnice, Ziębice, Chocianów, Pieszyce, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Żarów, Twardogóra, Szklarska Poręba

Mycie elewacji Mazowieckie: Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Ząbki, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Marki, Dwór Mazowiecki, Wyszków, Piastów, Ostrów, Płońsk, Kobyłka, Józefów, Sulejówek, Pionki, Pułtusk, Gostynin, Sokołów Podlaski, Sierpc, Kozienice, Zielonka, Konstancin-Jeziorna, Przasnysz, Garwolin, Łomianki, Grójec, Milanówek, Brwinów, Węgrów, Błonie, Szydłowiec, Warka, Góra Kalwaria, Radzymin, Ożarów Mazowiecki, Karczew, Maków Mazowiecki, Żuromin, Zwoleń, Tłuszcz

12. Ceny mycia elewacji 2023

Mycie elewacji ceny na 2023 – od 3 lat nie podnieśliśmy cen!

Przedstawiamy Państwu orientacyjne ceny mycia elewacji i nie tylko na rok 2023.Dokładna cena jest ustalana indywidualnie na oględzinach lub po wysłaniu kilku zdjęć i adresu drogą mailową lub MMS na nasz numer 790320653. Cena ostateczna jest uzależniona od metrażu, rodzaju zabrudzenia i wyboru opcji, poziomu trudności, wysokości budynku, techniki mycia z lin lub ze zwyżki.

Opcje:
– Mycie elewacji (kurz, piasek, lekkie zabrudzenia) – 10-12 zł /m2
– Czyszczenie elewacji (mech,algi stałe, spaliny) – 12-16 zł/m2
– Czyszczenie elewacji SoftWash+D (mech, algi stałe) 16-20 zł/m2
– Czyszczenie elewacji punktowe (sadza, korozja) od 30 zł/m2
– Dezynfekcja elewacji (zabezpieczenie biobójcze) od 3 zł/m2
– Czyszczenie cegły od 25 zł /m2
– Impregnacja cegły od 25 zł /m2
– Mycie kamienia i klinkieru 10-14 zł /m2
– Czyszczenie plam, wykwitów wapiennych, korozji 25-35 zł /m2
– Ocena stanu elewacji – gratis
– Dojazd i wycena – gratis

Istnieje możliwość negocjacji ceny na oględzinach przy większych metrażach do umycia.  Zapraszamy do współpracy – a za zlecenie dla nas poprzez polecenie wręczamy upominek.

mycie elewacji soft wash

mycie elewacji soft wash


Główne nasze usługi to:
Malowanie dachów
Czyszczenie i mycie dachów
Mycie elewacji
Mycie kostki brukowej
Malowanie i malowanie dla przemysłu
Województwa:
Malowanie i mycie dachów Śląsk
Malowanie i mycie dachów Łódzkie
Malowanie i mycie dachów Małopolska
Malowanie i mycie dachów Dolnośląskie
Malowanie i mycie dachów Mazowieckie
Malowanie i mycie dachów Świętokrzyskie
Malowanie i mycie dachów Opolskie
Malowanie i mycie dachów Wielkopolskie