Mycie dachów

Czysty dach to wizytówka naszego budynku.
Najczęstsze zabrudzenia dachu występują w miejscach zacienionych od strony północnej i zachodniej.
Mycie dachów odbywa się z podnośnika lub metodą alpinistyczną z lin, wymaga to naszej oceny, która jest jednym z aspektów do wyceny. Mycie dachów wykonujemy z pomocą wydajnej włoskiej myjki spalinowej z regulowanym ciśnieniem a także wyselekcjonowanych po latach testów silnych ale bezpiecznych środków chemicznych, które są o wiele bardziej skuteczne niż łatwo dostępne marketowe. Zapraszamy do współpracy.

1. Na czym polega mycie dachów a czyszczenie dachów?

Mycie dachów metodą tradycyjną to usuwanie zabrudzeń regulowanym ciśnieniem wody z dodatkiem odpowiednich płynów czyszczących. Mycie dachów usuwa zabrudzenia które nie są związane z  pokryciem dachowym czyli kurz, igliwa, powierzchowna sadza, początki zielonych wykwitów czyli algi glony dopiero powstające.

Czyszczenie dachów to proces podobny tylko tutaj używane jest  wyższe ciśnienie i mocniejsza chemia czyszcząca, odtłuszczająca, dezynfekująca wstępnie. Zabrudzenia stałe przy czyszczeniu dachów to algi, mchy, porosty, grzyby, odchody ptaków, zabrudzenia kominowe, sadze. Jeśli zabrudzenia przeszły w plamy to trzeba zastosować czyszczenie punktowe ręczne.

Mycie dachów softwash – niskociśnieniowe mycie dezynekujące jest opisane w 2 punkcie poniżej.

Dezynfekcja dachu – po myciu dachu zalecamy dezynfekcje środkiem biobójczym zabezpieczającym jeśli występują algi, mchy, grzyby w celu pełnego unieszkodliwienia mikrooganizmów przed ponownym rozrostem. Regularne mycie dachów lub przeprowadzanie dezynfekcji zapobiega uszkodzeniu powierzchni dachów poprzez wilgoć i zbierające się algi, które powodują uszkodzenia powierzchni dachu, przebarwienia czy też spękania. Producent pokryć dachowych zaleca mycie dachu co 5 lat lub wcześniej jak pojawiają się zabrudzenia.

mycie dachu

mycie dachu

mycie dachówki

mycie blachodachówki

2. Czym jest mycie dachu softwash?

Mycie dachów softwash to bezpieczne mycie dachu zabrudzonego algami, glonami. Stosowane jest tutaj niskie ciśnienie a największą role odgrywa silny środek chemiczny. Jest to kosztowny niemiecki środek biobójczy – dezynfekująco-zabezpieczający o ocenie 10/10. Dezynfekuje nie tylko powierzchownie ale też dogłębinie. Potrafi on wybawić plamy barwnika alg, które przy klasycznym myciu nie schodzą zwykłą ogólno dostępną chemią a nawet gorącą wodą co można zaobserwować pod mikroskopem, że zarodniki mikroorganizmów wchodzą w strukturę barwnika tynku jeśli zwlekaliśmy z myciem.
Chemia biobójcza używana do myciu dachu metodą SoftWash od razu zabezpiecza i dezynfekuje dach, elewację dzięki czemu mamy spokój na dłuższy czas niż przy metodzie tradycyjnej bez dezynfekcji lub przy dezynfekcji środkami marketowymi, których działanie i siłę określamy słabo na maksymalnie 3/10 i praktycznie ona nic nie daje w dłuższej mierze co moglibyśmy udowodnić.
mycie dachu soft wash

aplikacja płynu i mycie dachu SoftWash

3. Czyszczenie dachówki betonowej i ceramicznej

Mycie dachówki betonowej i dachówki ceramicznej to nasza specjalność tak samo jak jej malowanie. Najczęściej występującym powodem zabrudzenia i uszkodzenia tych dachówek są algi, grzyby, glony, mchy czyli to wszystko co magazynuje wilgoć i nie pozwala dachówce na pełne wyschnięcie. Zabrudzenia z niemytych okresowo dachówek jak zaleca producent czyli co około 5 lat powodują kruszenie, spękania w których gromadzą się algi, glony, mchy i woda, która w zimę jeszcze bardziej zwiększa podatność.
Zalecamy dezynfekcje dachu po myciu lub mycie metodą SoftWash, która zawiera dezynfekcje w pakiecie. Dezynfekcja unieszkodliwi zarodniki mikrooganizmów często widziane tylko pod mikroskopem i zabezpieczy powierzchnie przed ich szybkim ponownym rozrostem.
mycie dachu

mycie dachu

4. Mycie dachów blaszanych

Mycie blachodachówki przeprowadza się metodą SoftWash czyli niskociśnieniową bezpieczną dla farby.
Konsekwencją niemycia dachów blaszanych co 3-5 lat jest degradacja powłoki i w konsekwencji korozja a co za tym oczyszczenie mechaniczne i zabezieczenie korozji i malowanie dachu.
Sadza, tłuszcze źle wpływają na farbe dachu uszkadzając ją. To samo z dachem robią algi, glony, grzyby, które są magazynem wilgoci w miejscach zacienionych lub o niskim spadzie dachu w konsekewncji powstaje korozja.
mycie dachu

mycie dachu

mycie dachu blachodachówka

mycie dachu blachodachówka

mycie dachu

mycie dachu

5. Mycie gontu

To rodzaj pokrycia dachowego, które wymaga szczególnej uwagi ze względu na niski współczynnik trwałości i trudność w odproowadzaniu zabrudzeń poprzez swoją chropowatość.
Na goncie jeśli pojawiają się algi, grzyby, glony to znak, że trzeba je szybko usunąć – potrafią one wżerać się w strukturę gontu i uszkadzać go aż na przelot.
Przy goncie zalecamy czyszczenie dachu nowoczesną metodą Soft Wash czyli niskie ciśnienie tak aby granulki nie odpadały wraz z dezynfekcją która silnie działa na algi, glony , które po myciu mogły zostać w zakamarkach niedostępnych do umycia.
mycie dachu gont

mycie dachu gont

mycie gontu

mycie gontu

mycie gontu i dezynfekcja

mycie gontu i dezynfekcja

6. Dezynfekcja dachu po myciu

Po myciu dachu dezynfekujemy tylko wtedy jeśli występują mikrooganizmy czyli algi, glony, grzyby. Jest to ważny punkt jeśli nie chcemy żeby za rok pojawiły się znowu algi a pieniądze, które zainwestowaliśmy w mycie nie poszły na marne.
Dezynfekcje przeprowadzamy silnym lecz bezpiecznym dla powierzchni niemieckim środkiem dezynfekującym dającym 100% efektu w porównaniu do tych marketowych, które testowaliśmy obok siebie to klasyczne marketowe środki dezynfekujące nie nadają się do niczego
a ich efekt oceniamy na max 20%.
Korzyści z dezynfekcji niemieckim płynem dezynfekującym:
– dezynfekuje i zabezpiecza na długo powierzchnię po myciu
– ułatwia czyszczenie metodą SoftWash
– automatycznie wybawia zielone, czerwone, brązowe, czarne plamy i pasy, które powoduje barwink alg, glonów, grzybów a samo mycie klasyczne nie pomogło w pełni.
Przy myciu dachu metodą SoftWash automatycznie powierzchnia jest zabezpieczana niemieckim silnym środkiem dezynfekującym, którą warto zrobić.
mycie dachu dachówki

mycie dachu dachówki

mycie dachów

mycie dachów

7. Impregnacja dachu po myciu

Impregnacja dachówki ma wiele korzyści sprawia, że jakakolwiek powierzchnia zaimpregnowana staje się śliska, nie chłonie wody i zabrudzenia dzięki czemu

– daje efekt samoczyszczący – szybciej odprowadza wodę i zabrudzenia
– zapobiega płowieniu koloru dachówki na skutek UV
– zabezpiecza przed pęknięciami szczególnie podczas mrozów
– uwydatnia kolor

Impregnat nakładamy na wyschnięty dach metodą malowania natryskowego agregatem hydrodynamicznym.
Efekt impregnacji dachu utrzymuje się do 5 lat w zależności od wilgotności otaczającego powietrza.

impregnacja dachu

impregnacja

8. Często zadawane pytania

Jak często przeprowadzać mycie dachu?

Mycie dachu należy przeprowadzać maksymalnie co 5 lat.
Producenci pokryć dachowych też zalecają mycie dachu do 5 lat.
Zapobiega to uszkodzeniu powierzchni dachu przez algi, mchy które magazynują wilgoć i cały czas rozrastają się powodując uszodzenia takie jak korozje, spękania w których magazynuje się woda a jeszcze jak nadejdzie mróz w zimę to potęguje uszkodzenia.

Czy długo muszę czekać na wykonanie usługi?

Na wykonanie usługi mycia dachu nie trzeba długo czekać w porównaniu z malowaniem dachu, najlepiej zapisz się 2 tygodnie  wcześniej i to wystarczy a jeśli masz pilne zlecenie poinformuj nas o tym.

Czy przed założeniem fotowoltaiki umyć dach?

Dużo klientów zgłasza się na mycie dachu czy też malowanie dachu w ostatniej chwili przed założeniem paneli słonecznych. Zabezpieczenie dachu przed założeniem paneli jest ważnym aspektem ponieważ po założeniu paneli jeśli dach jest brudny i koroduje lub będzie korodować przez wilgoć i brak dostępu słońca które unicestwia zarodniki alg poprzez promieniowanie UV – to wiąże się to z dużymi kosztami w które trzeba wliczyć zdemontowanie paneli, zamontowanie paneli ponowne a także utrudnienie w czyszczeniu i malowaniu dachu przez zamontowane szyny pod panele. Dla zainteresowanych przeprowadzamy również mycie paneli fotowoltaicznych.

Co muszę udostępnić do mycia dachu ?

Do mycia dachu potrzebujemy jedynie wodę najlepiej kran ogrodowy lub ze studni która ma pompę. Nasz sprzęt jest na paliwo nie potrzenujemy prądu, chyba że do usługi takiej jak impregnacja lub maloanie dachu.
Jeśli ciśnienie w kranie jest za niskie poinformuj nas o tym ponieważ może to spowodować zatarcie naszej pompy wody w maszynie i niewykonanie usługi.

Czy da się zrobić taniej?

Oczywiście, że się da. Jeżdżac na poprawki widzieliśmy naprawdę wiele. Nawet wiemy jak funkcjonują takie firmy.
Tania i słaba chemia, słaba myjka na prąd z marketu, niedokładnie umyty dach, zacieki na elewacji, uszkodzone dachówki, brudny dach juz po roku bo przy niskiej cenie dezynfekcja dachu to nie dezynfekcja. Sam płyn porządnej firmy niemieckiej biobójczy, który dezynfekuje i zabezpiecza na lata to 600 zł 10 litrów a klasyczny z marketu który nic nie daje 100 zł. Pomyśl czy nie lepiej minimalnie dołożyć i mieć spokój na lata.

Lista obsługiwanych miast

Mycie dachów Śląsk: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry, Będzin, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Zawiercie, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Myszków, Żywiec, Pszczyna, Lublinie, Łaziska Górne, Rydułtowy, Orzesze, Bieruń, Pyskowice, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Skoczów, Pszów, Kłobuck, Wisła, Blachownia, Koziegłowy, Żarki, Krzepice, Szczekociny, Koniecpol, Szczyrk

Mycie dachów Małopolska: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebinia, Kęty, Wadowice, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Niepołomice, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Krynica-Zdrój, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Stary Sącz, Chełmek, Wolbrom, Mszana Dolna, Sułkowice, Tuchów, Dobczyce, Grybów Proszowice, Maków Podhalański, Piwniczna-Zdrój, Szczawnica, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska

Mycie dachów Opolskie: Opole, Brzeg, Dobrodzień, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Gorzów Śląski, Grodków, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Namysłów, Niemodlin, Gogolin, Nysa, Olesno, Prudnik, Praszka, Strzelce Opolskie, Zdzieszowice

Mycie dachów Łódzkie: Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Bełchatów, Skierniewice, Radomsko, Kutno, Sieradz, Zduńska Wola, Łowicz, Aleksandrów Łódzki, Wieluń, Opoczno, Konstantynów Łódzki, Ozorków, Łask, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Zelów, Tuszyn, Poddębice, Pajęczno, Sulejów, Działoszyn, Krośniewice, Drzewica, Rzgów, Złoczew, Stryków, Przedbórz

Mycie dachów Świętokrzyskie: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Sandomierz, Końskie, Busko-Zdrój, Jędrzejów, Staszów, Pińczów, Włoszczowa, Suchedniów, Połaniec, Opatów, Sędziszów, Stąporków, Kazimierza Wielka, Ożarów, Chęciny

Mycie dachów Wielkopolska: Poznań, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Piła, Konin, Szamotuły, Czarnków, Kalisz, Kościan, Września, Krotoszyn, Gostyń, Nowy Tomyśl, Jarocin, Wągrowiec, Złotów, Pleszew, Śrem, Rawicz, Oborniki, Środa Wielkopolska, Słupca, Leszno, Wolsztyn, Kępno, Ostrzeszów, Grodzisk Wielkopolski, Chodzież, Międzychód

Mycie dachów Dolnośląskie: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Głogów, Świdnica, Bolesławiec, Oleśnica, Oława, Dzierżoniów, Zgorzelec, Bielawa, Kłodzko, Świebodzice, Jawor, Polkowice, Nowa Ruda, Lubań, Kamienna Góra, Bogatynia, Strzegom, Jelcz-Laskowice, Złotoryja, Boguszów-Gorce, Ząbkowice Śląskie, Trzebnica, Chojnów, Brzeg Dolny, Strzelin, Wołów, Góra Milicz, Kowary, Syców, Bystrzyca, Kłodzka, Kudowa-Zdrój, Środa Śląska, Oborniki Śląskie, Lwówek Śląski, Siechnice, Ziębice, Chocianów, Pieszyce, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Żarów, Twardogóra, Szklarska Poręba

Mycie dachów Mazowieckie: Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Ząbki, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Marki, Dwór Mazowiecki, Wyszków, Piastów, Ostrów, Płońsk, Kobyłka, Józefów, Sulejówek, Pionki, Pułtusk, Gostynin, Sokołów Podlaski, Sierpc, Kozienice, Zielonka, Konstancin-Jeziorna, Przasnysz, Garwolin, Łomianki, Grójec, Milanówek, Brwinów, Węgrów, Błonie, Szydłowiec, Warka, Góra Kalwaria, Radzymin, Ożarów Mazowiecki, Karczew, Maków Mazowiecki, Żuromin, Zwoleń, Tłuszcz

9. Mycie dachów cena

Mycie dachów ceny na 2023 – od 3 lat nie podnieśliśmy cen!

Przedstawiamy Państwu orientacyjne ceny mycia dachów na rok 2023.
Dokładna cena jest ustalana indywidualnie na oględzinach lub po wysłaniu kilku zdjęć i adresu drogą mailową lub MMS na nasz numer 790320653. Cena ostateczna jest uzależniona od metrażu, rodzaju zabrudzenia i wyboru opcji, poziomu trudności, wysokości budynku, techniki mycia z lin lub ze zwyżki.

Opcje:
– Mycie dachów (kurz, igliwa, algi początek) – 12 zł /m2
– Czyszczenie dachu (mech,algi stałe) – 14-20 zł/m2
– Czyszczenie dachu SoftWash (mech, algi stałe) 17-20 zł/m2
– Czyszczenie dachu punktowe (sadza, korozja) od 30 zł/m2
– Dezynfekcja (zabezpieczenie biobójcze) od 3 zł/m2
– Impregnacja hydrofobowa 12-20 zł/m2
– Ocena stanu dachu – gratis
– Dojazd i wycena – gratis

Istnieje możliwość negocjacji ceny na oględzinach przy większych metrażach ponad 250 m2. Powierzchnię dachu potrzebnej do wyceny znajdziesz w projekcie budynku: pokrycia dachowe. Jeśli nie ma w planie to dokładną powierzchnię umytego dachu wyliczamy po umyciu.
Orientacyjnie możemy wyliczyć ze zdjęć satelitarnych po podaniu adresu.  Zapraszamy do współpracy – a za zlecenie dla nas poprzez polecenie wręczamy upominek.

mycie blachodachówki z posypką

mycie blachodachówki z posypką

mycie dachówki

mycie dachówki


Główne nasze usługi to:
Malowanie dachów
Czyszczenie i mycie dachów
Mycie elewacji
Mycie kostki brukowej
Malowanie i malowanie dla przemysłu
Województwa:
Malowanie i mycie dachów Śląsk
Malowanie i mycie dachów Łódzkie
Malowanie i mycie dachów Małopolska
Malowanie i mycie dachów Dolnośląskie
Malowanie i mycie dachów Mazowieckie
Malowanie i mycie dachów Świętokrzyskie
Malowanie i mycie dachów Opolskie
Malowanie i mycie dachów Wielkopolskie