Usługi dla dachów

Mycie wysokociśnieniowe dachu

włoską myjką spalinową

Malowanie dachu

natryskiem lub pędzlem

Impregnacja dachu

natryskiem

Mycie wysokociśnieniowe dachu

 

Każdy dach pokrywa się różnymi zabrudzeniami i wymaga regularnego mycia. Bezpiecznie możemy odzyskać dawny wygląd Twojego dachu.

Zielonkawy osad glonów, kurz, sadza, potrafią wyrządzić nieodwracalne szkody takie jak blaknięcie koloru i szybsza utrata farby na powierzchni, plamy lub wżery, korozja lub spękania dachówki poprzez jej osłabienie przez kwaśne środowisko. Wszystkie te czynniki wpływają na szybsze uszkadzanie się pokrycia dachowego w efekcie czego nie umyte na czas wymusza pełne malowanie dachu.

Myjemy metodą alpinistyczną i wysoko-ciśnieniową specjalistyczną włoską myjnią spalinową która jest napędzana na paliwo (nie zużywa prądu). Aktualnie jest ona najlepszą na rynku z firmy która produkuje najlepsze pompy na świecie dla najdroższych opryskiwaczy na świecie. W niektórych przypadkach musimy zastosować przy tym chemię o wysokim pH dzięki czemu nie jest szkodliwa dla pobliskiej zieleni i jest biodegradowalna.

Możliwość zabezpieczenia, impregnacji umytego dachu.

Zapewniamy zaskakujący efekt i zachęcamy do kontaktu i darmowej wyceny. Ekipa Renowalux

 Malowanie dachu

 

Zapewniamy profesjonalne malowanie dachu za pomocną nowoczesnej metody natryskowej – agregatem hydrodynamicznym (bezpowietrznym).
Polecamy każdemu kto chce zmienić kolor lub odnowić wyblakły stary a przy tym zabezpieczyć pokrycie dachowe przed korozją lub spękaniami w przypadku dachówek.

Malowanie natryskowe pozwala na idealnie gładką powierzchnie a stożkowy strumień farby z pistoletu nie tworzy łączeń, smug dzięki czemu wygląda to bardzo estetycznie. Praca natryskiem pozwala na szybkie wykonanie usługi gdzie przy dachach jest to bardzo ważne ponieważ szybki wzrost lub spadek temperatury w dniu malowania może przyczynić się do złuszczeń farby w późnejszym stadium.

Proces malowania zaczyna się od:
– czyszczenie ognisk korozji (mechaniczne i chemiczne)
– mycie wysokociśnieniowe profesjonalną myjnią spalinową (usuwanie zabrudzeń i luźno przylegającej starej farby)
– aplikacja preparatu odtłuszczającego z inhibitorami korozji na cały dach i spłukanie
– malowanie obróbek blacharskich pędzlem
– malowanie pierwszej warstwy
– malowanie drugiej warstwy

Malujemy:
– blachę ocynkowaną
– stal i aluminium
– blacho-dachówkę
– dachówkę cementową i ceramiczną

Pomożemy przy wyborze odpowiedniej farby w zależności od budżetu i oczekiwania. Zachęcamy do kontaktu i darmowej wyceny Ekipa Renowalux

Impregnacja i dezynfekcja

1. Impregnacja dachówki nadaje silnych właściwości hydrofobowych dzięki czemu odpycha wodę, w dużej mierze zmniejszając stopień nasiąkliwości i gromadzenia zanieczyszczeń.  Zaleca się impregnację po myciu dachu dla utrzymania czystości dachu w dłuższym okresie. Środek impregnujący nakładany jest agregatem hydrodynamicznym (bezpowietrznie) natryskowo – pistoletem.

Zalety:

– zabezpiecza hydrofobowo (odpycha wodę)

– uodparnia na promieniowanie UV (chroni przed blaknięciem koloru)

– ułatwia czyszczenie z zabrudzeń

– ogranicza porost mchów, grzybów

– mniej narażona na zabrudzenie i powstawanie zacieków, wykwitów

– zwiększa mrozoodporność

– nadaje połysk i dach wygląda jak nowy

2. Dezynfekcja – to czynność przeprowadzana po myciu dachu w celach zabicia resztek mikroorganizmów pleśni, grzybów i ich zarodków w porach i zakamarkach pokrycia dachowego. Czynność polega na spryskaniu całego dachu tym preparatem, jest to roztwór wodny o wysokim pH.